رئيس قزوین مدرسه فعالیت نزدیکی کودکان

رئيس: قزوین مدرسه فعالیت نزدیکی کودکان نوجوانان محیط زیست مدرسه طبیعت

گت بلاگز افغانستان تلاش افغانستان جهت شروع گفت‌و‌گوهای استراتژیک با آمریکا و هند

سفیر افغانستان در هند اعلام کرد که کشورهای هند، آمریکا و افغانستان گفت‌و‌گوهای سه جانبه استراتژیک را شروع خواهند کرد تا با چالش‌ها موجود به خاص تروریسم مقاب

تلاش افغانستان جهت شروع گفت‌و‌گوهای استراتژیک با آمریکا و هند

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان کلوب خبرنگاران، شیدا احمد ابدلی سفیر افغانستان در هند گفت:زمان زیادی از طرح گفت و گوهای سه جانبه هند، آمریکا و افغانستان می گذرد ولی عملی نشده است.

عبارات مهم : آموزش
وی تصریح کرد: این گفت وگو به خاص راجع به مبارزه با تروریسم خواست افغانستان است و جهت شروع آن تلاش خواهد کرد.

ابدالی راجع به همکاری های نظامی هند و افغانستان نیز اظهار داشت: در این مورد زیاد صحبت نمی شود، ولی هندی ها در حد توان خود به افغانستان کمک می کنند.

سفیر افغانستان در هند افزود: هند چند صد نفر از افسران ارتش افغانستان را آموزش می دهد و در شرایط فعلی 300 افسر ارتش این کشور نیز در هند در حال آموزش هستند.

وی اعلام کرد قرار است برنامه ای جهت زیاد کردن 50 درصدی آموزش افسران افغان در هند در آینده ای نزدیک اجرایی شود.

ابدالی گفت: آموزش افسران افغان یکی از موضوعاتی است که می تواند در دومین جلسه همکاری های افغانستان و هند در ماه می با حضور وزیران خارجه دو کشور مورد بحث قرار گیرد.

تسنیم به نقل از روزنامه «هندو» نوشت: هند پیش از این نیز چندین بالگرد تدارکاتی و جنگی جهت به افغانستان تحویل داده بود و اخیرا نیز جهت تعمیر و نگهداری چندین هواپیمای ترابری موافقت کرده است.

از سوی دیگر، کابل نیز فهرستی از اقلام نظامی را به هند ارائه کرده که مشمول بر توپخانه، تانک، مهمات و تسلیحاتی از این قبیل است.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: آموزش | همکاری | آمریکا | افغانستان | سفیر افغانستان در هند | همکاری های نظامی هند و افغانستان | هند، آمریکا و افغانستان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog