رئيس قزوین مدرسه فعالیت نزدیکی کودکان

رئيس: قزوین مدرسه فعالیت نزدیکی کودکان نوجوانان محیط زیست مدرسه طبیعت

گت بلاگز اصفهان کمک 500 میلیارد ریالی خیران اصفهانی به مجتمع های سالمندان

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت:خیران 500 میلیارد ریال جهت ساخت و ساز مجمتعهای نگهداری از سالمندان و معلولان کمک کرده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علی اصغر فیاض، دیروز در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مدیران مرکزهای توانبخشی شبانه روزی سالمندان و معلولان استان اصفهان در کاشان در گفت و گو با خبرنگاران گفت :این کمک ریالی در سالهای 94 و 95 انجام شده است است که جهت تکمیل و بهره برداری از این مجتمع ها یک هزار میلیارد ریال دیگر به کمک خیران نیاز است.

وی شمار تخت های مجتمع نگهداری از سالمندان و معلولان در استان اصفهان را 2 هزار تخت بیان کرد و افزود:این رقم به 3 هزار تخت تا آخر امسال و به 4 هزار تخت تا آخر سال 97 زیاد کردن می یابد.
به گفته وی،طبق آمار هم اکنون 42 هزار نفر سالمند در استان اصفهان زندگی می کنند.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، با اشاره به اینکه براساس شرکت بهداشت جهانی 9.2 جمعیت هر جامعه ای را افراد سالمندان تشکیل می دهد گفت :
38 مجتمع نگهداری از سالمندان در استان اصفهان به سالمندان خدمات ارائه می دهند.
فیاض،افزود: بیش از دو سوم این مجتمع ها به صورت خودجوش و شخصی است که از شرکت بهزیستی مجوز دریافت کرده اند.
وی، ساخت یک سوم از مجتمع های سالمندان را به وسیله خیرین یادآورشد و گفت: شرکت بهزیستی جهت نگهداری از سالمندان و معلولان به آنها یارانه پرداخت می کند.
فیاض، ساخت منزل های بومی یک طبقه را نیز به صورت سوئیت جهت نگهداری از سالمندان در استان اصفهان خبر داد و گفت: این نوع منزل ها هم اکنون جهت نگهداری بعضی زوج های سالمند درحال ساخت است.
شایان ذکر است :نشست هم اندیشی مدیران مرکزهای توانبخشی شبانه روزی سالمندان و معلولان استان اصفهان با نشانه بررسی پرسشها و ارائه راهکار جهت برطرف کردن پرسشها در مجتمع سالمندان و معلولان گلابچی کاشان برگزار شد.
انتهای پیام/م

عبارات مهم : اصفهان

واژه های کلیدی: اصفهان | نگهداری | توانبخشی | سالمندان | باشگاه خبرنگاران جوان | اصفهان | کمک 500 میلیارد ریالی | خیران اصفهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog