رئيس قزوین مدرسه فعالیت نزدیکی کودکان

رئيس: قزوین مدرسه فعالیت نزدیکی کودکان نوجوانان محیط زیست مدرسه طبیعت

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات , داستان‌های دختران موتورسوار، همین مونده لات بشی!&quot، &quot

اولین بانوی موتورسوار خراسانی گفت: با حفظ شئونات اسلامی می‌توانیم در همه‌ی عرصه‌ها هم‌پای مردان وارد شویم و پیروزی را به دست آورریم. 

, داستان‌های دختران موتورسوار، همین مونده لات بشی!&quot، &quot

داستان های دختران موتورسوار؛ "همین مونده لات بشی!"

عبارات مهم : موتور

اولین بانوی موتورسوار خراسانی گفت: با حفظ شئونات اسلامی می توانیم در همه ی عرصه ها هم پای مردان وارد شویم و پیروزی را به دست آورریم.

به گزارش ایسنا، ورزش بانوان در سال های اخیر بیش از گذشته مورد توجه جامعه قرار گرفته هست. با این حال شاید هنوز جهت بعضی دور از ذهن باشد که بعضی از بانوان هم وطن ما در رشته ورزشی موتورسواری به فعالیت مشغولند. جسارت، شهامت و البته پشتکار سه آیتمی بوده که باعث شده است تا این افراد دست به چنین انتخابی بزنند. سمانه حمیدی یکی از نخستین زنانی است که نه تنها رشته موتورسواری را گزینش کرد بلکه در راه رسیدن به هدفش از پیچ و خم های بسیاری نیز عبور کرد. او در تحریریه ایسنا از راهی که پیمود تا به امروز رسیده، صحبت کرد.

سمانه حمیدی در خصوص استارت فعالیتش در رشته موتورسواری، اظهار کرد: رشته تخصصی من اسب سواری بود، زمانیکه با اسب به محیط زیست می رفتم، مردان موتورسواری را می دیدم که به آنجا می آیند، حتی یک نفر از سوارکاران در رشته موتورسواری هم فعالیت داشت و موتورش را در مجموعه سوارکاری نگهداری می کرد، با آن فرد در مورد موتورسواری مشورت کردم، ولی گفت موتورسواری رشته ای مردانه است و به درد زن ها نمی خورد، با شنیدن این حرف زیاد مصمم شدم لیکن می خواستم ثابت کنم هیچ فرقی بین من و او نیست.

, داستان‌های دختران موتورسوار، همین مونده لات بشی!&quot، &quot

وی با بیان اینکه این صحبت ها زیاد مرا جنبش کرد تا پیگیر این رشته بشوم و بتوانم خودم را ثابت کنم، افزود: از طریق هیئت موتورسواری استان پیگیری کردم و گفتند چنین چیزی جهت بانوان نداریم. از راهنمایی و رانندگی استان جهت گواهی نامه موتورسواری بانوان پرسیدم، گفتند گواهینامه به بانوان نمی دهم، لیکن در کشور قانونی در این خصوص وضع نشده است.

وی عنوان کرد: رشته موتورسواری یک رشته کاملا ورزشی است و ما فقط در پیست فعالیت می کنیم و پوشش کاملی داریم که حتی کسی قادر به تشخیص اینکه چه جنسیتی داریم، نیست.

اولین بانوی موتورسوار خراسانی گفت: با حفظ شئونات اسلامی می‌توانیم در همه‌ی عرصه‌ها هم‌پای مردان وارد شویم و پیروزی را به دست آورریم. 

وی ادامه داد: در نهایت با پیگیری هایی که انجام دادم با فروشگاهی که بتوانم موتور و لباس مخصوص آن را بخرم، آشنا شدم. در آنجا هم به من گفتند هیچ جایی جهت آموزش بانوان وجود ندارد و باید پنهانی فعالیت کنی، ولی من به دنبال به رسمیت آشنا شدن این رشته جهت بانوان بودم.

حمیدی اظهار کرد: از سال 93 موتور سواری را به صورت جدی شروع کردم، زمانی که شبکه های مجازی توسعه پیدا کرد با موتور و با حجاب کامل تصویر گذاشتم، بسیاری از زن ها و حتی مسئولین دیدند و خوششان آمد. تا اینکه با پیگیری های من و چند تن از بانوان در شهرهای دیگر کشور، 14 مرداد ماه سال 95 مجوز موتورسواری بانوان از وزارت ورزش و جوانان در پیست های مخصوص بانوان صادر شد و مدیر هیئت استان خراسان رضوی پیست مخصوص موتور سواری بانوان را در مجموعه ورزشی ثامن الائمه در اختیار ما گذاشت. در حال حاضر روزها دوشنبه و جمعه در آنجا تمرین می کنیم و حتی بازدیدکنندگان هم زن ها هستند.

سرپرست پیست موتورسواری بانوان استان خراسان رضوی با بیان اینکه نخستین زن موتورسواری هستم که در استان خراسان رضوی فعالیت خود را شروع کرد، گفت: با وجود علاقه زیادی که به اسبم داشتم ولی جهت تامین هزینه موتور خود مجبور شدم اسبم را بفروشم تا تجهیزات این رشته را خریداری کنم.

, داستان‌های دختران موتورسوار، همین مونده لات بشی!&quot، &quot

مسئول پیست موتورسواری بانوان مشهد با بیان اینکه 22 مدرک داوری، مربیگری و مدرسی رشته های متفاوت ورزشی را دارم، اظهار کرد: نخستین مسابقه رسمی موتورسواری بانوان در استادیوم آزادی در سال 95 برگزار شد و بعد از آن هم مسابقه های دیگر در سایر استان ها برگزار شد که در همه این مسابقه های بانوان خراسانی با هزینه شخصی اعزام می شدند و مقام میآوردند. در 22 بهمن سال گذشته هم مسابقه های قهرمانی کشور در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد و از 30 شرکت کننده ۴ نفر از استان خراسان رضوی اعزام شدند و من مقام دوم را کسب کردم.

وی با بیان اینکه با موتور کراس در شهر اجازه رفتوآمد نداریم و موتورهای ما فقط جهت پیست هست، اظهار کرد: گواهینامه نداریم، ولی کارت عضویت موتور داریم. موتورهای ما پلاک نمی شود و محدود به داخل پیست هست. هنگامی که من به دنبال موتورسواری بودم در ابتدا مانع شدند ولی الان تقدیر هم می کنند، مسلما مرور وقت مورد نیاز است تا فرهنگ و نظر مردم و مسئولین عوض کردن کند. دوچرخه سواری در گذشته جهت بانوان ممنوع بود ولی در حال حاضر یک زن راحت دوچرخه سواری می کند و حتی بانوان دوچرخه سوار استان در مسابقه های بین المللی مقام دارند؛ اگر در هر رشته ای جا و مکان آن درست نشان داده شود قطعا پیشرفت وجود خواهد داشت.

اولین بانوی موتورسوار خراسانی گفت: با حفظ شئونات اسلامی می‌توانیم در همه‌ی عرصه‌ها هم‌پای مردان وارد شویم و پیروزی را به دست آورریم. 

حمیدی با تاکید بر اینکه ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و اگر با حفظ حجاب اسلامی قدمی برداریم قطعا پیروز خواهیم شد، عنوان کرد: ما نشان دادیم حجاب جهت ما محدودیت نیست و اگر شرع و عرفی که جهت ما تعیین شده است را رعایت کنیم در همه شرایط می توانیم هم پای مردان باشیم، بعد ما هم می توانیم با حفظ شئونات فعال باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر حمایت مسئولین هیئت موتور سواری و اتومبیل رانی استان نبود پیست و عناوین قهرمانی نبود و این موفقیت ها به دست نمی آمد، افزود: هنوز از طریق اداره کل پیگیری خاصی انجام نشده است و زیاد از طرف مربیان و مسئولین هیئت حمایت می شویم. تنها شهر در کشور هستیم که پیست اختصاصی بانوان داریم و این پیست را خود بانوان تعمیر کردند.

, داستان‌های دختران موتورسوار، همین مونده لات بشی!&quot، &quot

وی در خصوص حمایت معاون بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی از ورزش بانوان گفت: زمانیکه در برج سلمان مشهد، نمایشگاه موتور برگزار شد، غرفه داشتیم. در آن مکان بود که سروری را دیدم. ایشان جهت نخستین بار آنجا با بانوان موتورسوار استان آشنا شدند و از ما درخواست کردند فعالیت خود را رسانه ای کنیم تا تفاوت بین ما و کسی که بدون مجوز موتورسواری می کند و ناهنجاری ایجاد می کند، مشخص شود.

وی در خصوص هزینه های این رشته تصریح کرد: جهت آموزش اولیه با هزینه ای بین 2 تا 5 میلیون می توان یک موتور معمولی با تجهیزات خریداری کرد، ولی در بخش حرفه ای رشته بسیار گرانی هست؛ موتور حرفه ای بالای 80 میلیون تومان قیمت دارد و همه هزینه ها شخصی هست. اوج رفتن دلار شرایط را سخت تر کرده است،هزینه استهلاک موتور زیاد است و اتفاقات غیر قابل آینده نگری میافتد و به خاطر دلار هزینه ها چند برابر شده است هست، لیکن تجهیزات ما از خارج کشور می آید.

حمیدی در خصوص حمایت اسپانسر تاکید کرد: زمانیکه فعالیت ما رسانه ای نشود، قطعا اسپانسری هم نخواهدآمد، بزرگترین مسئله ما عنوان مالی است که نیاز به کمک، هم از طرف مسئولین و هم از طرف اسپانسرها داریم. استعدادهای خوبی داریم ولی مباحث مالی باعث می شود عقب بیافتند. در بخش مردها اسپانسر هست، ولی در بانوان چون فراگیر نشده، هنوز کسی سرمایه گذاری نکرده است.

وی در خصوص فعالیت شهرستان ها در بخش بانوان ادامه داد: در مسابقه استانی که ۱۸ اسفند ماه سال گذشته در مشهد برگزار شد، تعدادی از شهرستان های استان مثل تایباد و سبزوار هم در این رشته شرکت کردند و مقام هایی را کسب کردند. هم اکنون بانوان در شهرستان ها هم فعال هستند.

وی تصریح کرد: هنوز جهت مسابقه های بین المللی اعزام نداشتیم ولی فدراسیون اعلام کرد از امسال هر کس مقام بیاورد به مسابقه های برون مرزی اعزام خواهد شد. متاسفانه فدراسیون بسیار دیر اطلاع رسانی می کند. همچنین بعضا اتفاق می افتد که مسابقه های در دقیقه 90 کنسل می شود.

این بانوی موتورسوار مشهدی در خصوص برخورد خانواده اش بعد از آگاهی از علاقه دخترشان به این رشته تصریح کرد: خانواده من مخالف صددرصد موتورسواری ام بودند و مثل دیگران تصور ذهنی بدی از این رشته داشتند. نخستین تصویر العمل پدر و مادرم “همین مونده لات بشی” بود، لیکن ذهنیت ارزش از موتورسواری تک چرخ زدن در خیابان و کیف قاپی بود. خوشبختانه امروز که پیشرفت من را می بینند، حمایتم می کنند.

اسماعیلی: تا یک سال و نیم خانواده ام نمی دانستند موتورسواری می کنم

نیکا اسماعیلی دیگر بانوی موتورسوار مشهدی در ادامه این گفت وگو به خبرنگار ایسنا، گفت: 3 سال است که حرفه ای موتورسواری می کنم. البته از ابتدا به موتورسواری علاقه بسیار زیادی داشتم و جمعه ها جهت دیدن موتورسواری مردها به به پیست میرفتم تا اینکه پیگیر شدم خودم بتوانم به عنوان ورزشکار وارد شوم. در ابتدا می گفتند اصلا زن موتورسوار نداریم و در مشهد چنین موضوعی عملی نمی شود.

وی ادامه داد: با پیگیری هایی که انجام دادم در نهایت زن حمیدی را به من معرفی کردند و من توانستم موتورسواری حرفه ای را شروع کنم. سالی که موتورسواری را شروع کردم هیچ بودجه ای نداشتم و روزهایی بود که حتی هزینه بنزین هم نداشتم ولی از طرف مسئولین هیئت به خوبی حمایت می شدم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه ورزش ما پایه ای است و اگر حمایت شویم مقام های بهتری به دست می آوریم، اظهار کرد: امیدواریم از این رشته جهت بانوان مانند مردان حمایت شود تا شاهد پیشرفت زیاد بانوان موتورسوار کشور در عرصه بین المللی باشیم.

وی در خصوص خانواده خود عنوان کرد: خانوده ام تا یک سال و نیم در جریان موتورسواری من نبودند تا اینکه جهت اعزام به مسابقه های قهرمانی کشور به آنها گفتم و خوشبختانه مقام آوردم. الان پیگیر مسابقه های و تمریناتم هستند و حمایت می کنند.

واژه های کلیدی: موتور | داستان | فعالیت | استانی | داستان | مسابقه | موتورسوار | موتور سواری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog